کد مطلب : 31808 / تاریخ ثبت : 1397/04/11-21:59
میزهای بحران ،بازی با جان مردم

بازار گلشهر در آتش سوخت/مقصر معلوم شد؛ سازه های غیر مجاز

تا پیش از ان استانداردهای سازه ها که هیچ ایرادی نداشت چرا که اگر داشت تا کنون روی آن بحث شده بود چون بحرانی اتفاق نیافتاده بود که مقصر سازه ها باشند. چه سازه ها بیشعور شده اند و خودشان را به بی استانداردی زده اند
 
اینبار به بهانه آتش سوزی بازارچه موقت پونه گلشهر کرج  خبر می زنیم تا میز بحرانی چیدمان شود و مدیرانی با لباس های شیک گرد میز جمع شوند و شروع به آنالیز موضوع نمایند و دست آخر گردنبندگناه این اتفاق را بر گردن دیگری جز خود بیندازند!!
چند وقتی است پر شده ایم از اتفاقات منتظره و غیر منتظره !غافلگیرانه و غیر غافلگیرانه ! هر بار هم که رخدادی بر روی چشمانمان چنگ می اندازد به ناگاه پس از مدت زمان کوتاهی به بغض قورت داده شده ای مبدل می گردد و تا ته مری و معده فرو می رود!
اما آنچه خوشایند بنظر می رسد میز مستطیل هایی است که نامش را گذاشته اند مسوولین ؛ میز بحران؛؛؛ که ته آن به پیسی می خورد، به همین سادگی!! پس از ساعتی چند دفترو دستک ها با چند فوتوی ناب از جلسه بحران زده مدیرانی آماده برای بحران بعدی از در ماتم گرفته ی سالنی خارج می شوند. دستی برای یکدیگر تکان می دهند و بامید بحران بعدی همدیگر را ترک می کنند و غروب می ماند و چشمان انتظار بحرانی که در کمین نشسته است تا سر از گریبان بردادرد. چرا که بحران هم فهمیده ما آدم های اینجوری هستیم نه آنجوری!!!
و اما بازار در آتش !!!
پر ترددترین منطقه گلشهر که مسیر عبوری همیشه خیلی از کرجی ها چه برای تفریح و چه برای خرید بازارچه موقت پونه واقع در 45 متری گلشهر، بلوار پونه کرج ، همین آلونک های سقف داری که چندی پیش بمنظورساماندهی دست فروشان میان مالک و شهرداری تفاهمنامه ای منعقد شد .
تا پیش از ان استانداردهای سازه ها که هیچ ایرادی نداشت چرا که اگر داشت تا کنون روی آن بحث شده بود چون بحرانی اتفاق نیافتاده بود که مقصر سازه ها باشند. چه سازه ها بیشعور شده اند و خودشان را به بی استانداردی زده اند!!
صبح امروز سازه ها خسته شدند و خودسوزی راه انداختند چون جند وقتی است بحران تاثر برانگیز نداشته ایم الان وقتش بود. بهر حال آتش سوزی شروع شد وپس از دو ساعت نیروهای خدوم و همیشه آماده باش آتش نشانی آتش مهار شدو خدا را سپاس که اماکن اطراف در امان ماندند وگرنه فاجعه می شد.
در این عملیات که حدود 2 ساعت به طول انجامید 19 دستگاه خودرو سبک ، سنگین و نیمه سنگین از 12 ایستگاه آتش نشانی کرج به محل حادثه اعزام شدند.42 نفر از نیروهای عملیاتی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در این حادثه با حضور به موقع اقدام به اطفاء حریق کردند.
آمار گویای این بود که حادثه مذکور خسارات مالی گسترده ای را در پی داشت  و2 مصدوم  که به صورت سرپایی توسط نیروهای امدادی مداوا شدند.
آتش مهار شد، کسبه ها زخم برداشتند و زخمی ها سرپایی مداوا شدند وحالا نوبت گروگانگیری مقصر!!
رییس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج  عنوان کرد: این بازارچه موقت پونه سال گذشته طی تفاهم نامه ای بین مالک و شهرداری کرج ایجاد شد و هدف آن نیز ساماندهی دستفروشان بود و این بازارچه به هیچ عنوان متعلق به به سازمان متبوع من نیست . علت آتش سوزی نیز نصب سازه های غیر مجاز و غیر استاندارد در محوطه بازارچه بوده همین وبس!!!
پس معلوم می شود این ساماندهی از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری کرج و مدیریت منطقه صورت گرفته . آنهم در زمانی که تعداد دستفروشان در منطقه 45 متری گلشهر رو به فزونی رفت و این بازار جهت حفظ حقوق شهروندی و رفع سد معبر ایجاد شد.
اما سووال اینجاست آیا زمانی که  افتتاح بازارچه  ساماندهی دستفروشان را با سروصدای زیاد در بوق های خبری عنوان کردید یادتان به غیر استانداردها و رعایت اصول ایمنی نبود؟؟ یا یادتان بود و از خاطرتان رفته بود آنی!! این دو حالت داشت ، ماموران شما  با اهمال کاری های خود در ازدیاد دستفروشان مقصر بودند و دوم این که،  چندین بار دستگاه قضایی اعلام کرد تعدادی از پلیس های ساختمان دستگیر شدند اما باز هم خاموش ماندید و فکری برای اوضاع نکردید.
باز هم این نیز بگذرد تا اتفاق بعدی منتظریم. اما چه کسی پاسخگوی این اهمال کاری ها و دوگانه بازی های مدیریتی است؟ این است آن  میزهایی که برای رسیدن به  آن  دست و پا میزدید؟ هر بار توجیهی و سرپوشی بر بحران.. مقصر سازه ها هستند
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
گلشهر آتش سازه ها ساماندهی بازارچه
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.