کد مطلب : 31806 / تاریخ ثبت : 1397/03/28-23:21
هشداری از نوع مالیاتی

التیماتوم مدیر کل امور مالیاتی البرز به صاحبان صنایع و مشاغل/اخرین مهلت تبت نام اظهارنامه مالیاتی مشاغل 31 خرداد ماه سال جاری و غیر قابل تمدید است

مدیر کل امور مالیاتی البرزدر ارتباط با اظهار نامه مالیاتی تاکید کرد: اخرین مهلت تبت نام اظهارنامه مالیاتی مشاغل 31 خرداد ماه سال جاری و غیر قابل تمدید است که اگر پرداخت نشود از 180 میلیون ریالی معافیت مالیاتی محروم و جریمه 30 درصدی عدم تسلیم اظهارنامه به مودیان مالیاتی تعلق گیرد

به گزارش خبرنگار خبر صنعت، سید مجتبی تقوی مدیر کل امور مالیاتی استان البرز  در نشست خبری خود که ظهر یکشنبه (26خرداد ماه) در محل کنفرانس این اداره کل برگزارشد، با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی پرداخت مالیاتی در جامعه اظهار کرد: مالیات یکی ازابزارهای حکومتی دولت است و عموم مردم باید خود را ملزم به پرداخت مالیات بدانند.

وی افزود: فرهنگ سازی مالیاتی باید به گونه ای باشد که مردم گرایش مثبتی به پرداخت مالیات داشته باشند و داوطلبانه در این امرمشارکت کنند.

تقوی با بیان این موضوع که، تعامل سازنده  با مودیان  در افزایش درآمدهای مالیاتی موثر خواهد بود گفت:  برخورد صادقانه با مردم موجب جلب رضایت و مشارکت آنها می شود و تعامل سازنده با مودیان در افزایش درآمدهای مالیاتی موثر خواهد بود.

مدیر کل امور مالیاتی استان البرز در بخش دیگری به تاثیر رسانه بر امر آگاه سازی نسبت به مسائل مالیاتی پرداخت و تصریح نمود: نقش رسانه در اطلاع رسانی همگانی غیرقابل انکار است و رسانه می تواند در آگاه کردن مردم نسبت به مسایل مالیاتی نقش بسزایی ایفا کند.

مدیرکل امور مالیاتی استان البرز با  اشاره به این مطلب که، صد د صد درآمدهای پیش بینی شده در سال گذشته استان محقق گردیده است اذعان داشت:  در سال 96،  9 هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی مستقیم و 10 هزار و 400 میلیارد ریال ارزش افزوده استان بوده است که 54 درصد آن به مالیات ارزش افزوده و46 درصد آن به مالیات مستقیم  اختصاص دارد.

تقوی از افزایش رشد درآمد مالیاتی در استان خبر داد و یادآور شد: ما نسبت به سال 95  ازرشد  5/22 درصد ی میانگین درآمد مالیاتی برخوردار بوده ایم. که  رشد تا اردیبهشت سالجاری 890 میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی بوده است.

افزایش 9درصدی رشد مالیاتی ارزش افزوده  دیگر موضوع مورد بررسی مدیر کل امور مالیاتی البرز بود که به ان اشاره داشت و گفت: اداره کل مالیات استان البرز از کل اصناف و مشاغل استان 7 درصد مالیات دریافت می کند که 4 درصد آن مربوط به  مستغلات و املاک  و بیش از 70 درصد از درآمدهای  مالیاتی استان ازدیگر شرکت‌ها  تامین می شود.

 تقوی با بیان اینکه در بخشارزش افزوده نرخ ما 9 درصد است که 6 درصد در بخش مالیات و 3 درصد در بخش شهرداری‌ها و دهیاریها تخصیص داده می شود، تصریح کرد:  از آن 6 درصد 5 درصد سهم مالیاتی که وارد خزانه استان می شود 1 درصد  به بخش سلامت و بهیاری استان  تعلق می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته از محل مالیات البرز بیش از 4 هزارمیلیارد  ریال به شهرداری‌ها و دهیاریها کمک کرده ایم، بیان کرد: سهم شهرداری‌ها2  هزار و نهصد میلیارد ریال و سهم دهیاری‌ها هزار و صد میلیارد ریال است که رقم بسیار زیادی برای توسعه و آبادی استان است.

تقوی در ادامه از رشد 16 درصد ی وصول عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به سالهای 95 و 96  را داشته ایم، تصریح کرد: در 2 ماهه اول سال 97 کمکی که توانستیم به شهرداری‌ها و دهیاری ها داشته باشیم 540 میلیارد ریال است که سهم شهرداری‌ها 390 میلیارد ریال و سهم دهیاری‌ها 150 میلیارد ریال است.

تقوی با اشاره به اینکه اظهار نامه مالیاتی ارزش افزوده در مورد 3 ماهه اول امسال تا 15 تیر 97 غیر قابل تمدید است،گفت:به محض اینکه مالیات پرداخت شود به خزانه استان واریز می شود و  در سالجاری 100 هزار اظهارنامه الکترونیکی دریافت می‌کنیم.

بخش دیگر سخنان تقوی به طرح جامع مالیاتی اختصاص یافت که در این رابطه یادآور این موضوع شد که:  طرح جامع مالیاتی اهداف عمده و کلیدی چون کاهش هزینه وصول مالیات، افزایش رضایت مشتری، کاهش فرار مالیاتی، افزایش درآمدهای مالیاتی رادنبال می کند.

وی اضافه کرد: اما برای رسیدن به یک سیستم مالیاتی که بتواند ضمن وصول تمام درآمدهای مالیاتی دولت، رضایت تمام صاحبان منافع سازمان را تامین کند، مستلزم داشتن یک رویکرد سیستمی در برخورد با مسائل و مشکلات مالیاتی است.

محور دیگر سخنان مدیر کل امور مالیاتی البرز به حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل اختصاص داشت که در این راستا اعلام نمود: در استان البرز بیش از یکصد برند ملی وجود دارد که این شزکت ها معاف از مالیات می باشند.  و در طی این دو سال اخیر بیش از ده‌ها میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی برای تولیدات داخلی و کالای ایرانی انجام داده ایم.

مبارزه با فساد مالیاتی و عدالت مالیاتی مطلبی بود که تقوی به آن اشاره داشت و گفت: یکی از کارهای بسیار مهم امور مالیاتی مبارزه با فساد مالی است که ما به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم همکاران ما در این حوزه فساد داشته باشند زیرا مالیات یک اداره و مجموعه شفاف برای مردم است.

مهم ترین موضوع مورد بحث مدیر کل امور مالیاتی البرزدر ارتباط با اظهار نامه مالیاتی بود که در این راستا تاکید کرد: اخرین مهلت تبت نام اظهارنامه مالیاتی مشاغل 31 خرداد ماه سال جاری و غیر قابل تمدید است که اگر پرداخت نشود از 180 میلیون ریالی معافیت مالیاتی محروم و جریمه 30 درصدی عدم تسلیم اظهارنامه به مودیان مالیاتی تعلق گیرد.

تقوی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال اظهارنامه‌های مستغلات و شرکت‌ها تا آخر تیرماه سال‌جاری است، گفت: جمع درآمد مالیاتی سال 96 ما 1940 میلیارد تومان بوده است که رتبه اول را از لحاظ وضعیت مالیاتی داشته ایم.
 
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
مالیقوی بخشودگیات اظهار نامه البرز مهلت
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.