کد مطلب : 31805 / تاریخ ثبت : 1397/03/12-19:47
احد سیفی خبر داد

قطع درختان ممنوع؛ نظر اباد کمربند سبز البرز، قطع درختان منوط به دبیر ستاد راه و فضای سبز است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نظرآباد اضافه نمود: در همین راستا، در ستاد راه و فضای سبز کارگروهی برای پیگیری و برخورد با افراد متخلف تشکیل شده است که در وهله نخست باید بتوانیم مردم را متوجه اهمیت محیط زیست نماییم

گزارش خبرنگارخبر صنعت؛ احد سیفی؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نظرآباد پوشش گیاهی را  به منزله حیات بشر دانست و اظهار کرد:با وصف این موضوع که همه بر ان واقف هستیم که، پوشش گیاهی حکم زندگی انسان را دارد اما،  متاسفانه هر روزه شاهد رفتار نامناسب با طبیعت می باشیم. به همین دلیل؛ باید تا جایی که ممکن است ازحد تخریب پوشش گیاهی و قطع اشجار جلوگیری  نماییم.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نظرآباد شرایط فعلی همراه با تغییر اقلیم و  بحران آب را یادآور شد و تاکید نمود: با شرایط اقلیمی پیش آمده بر ماست که، بیش از گذشته در جهت حفظ درختان کوشا  باشیم.لذا هیچ بهانه ای مانند (طرح هادی، مشاهده سرشاخه های خشک و ...) نمی تواند دلیلی بر قطع درختان بدون اخذ نظر کارشناسی ستاد راه و فضای سبز  باشد.

 قطع درختان منوط به دستور و تصمیم گیری کارشناسانه دبیر ستاد راه و فضای سبز است ، دیگر محور سخنان سیفی بود که بدان اشاره داشت و تصریح کرد: رئیس اداره منابع طبیعی بعنوان دبیر ستاد راه و فضای سبزمی باشد. در صورت درخواست مبنی بر قطع اشجار به هر دلیل، موضوع به صورت کتبی به دبیر ستاد ارجاع و طرح موضوع در ستاد انجام گرفته و پس از آن بازدیدهای کارشناسی اعضاء، نسبت به تصمیم گیری نهایی اقدام خواهند نمود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نظرآباد اضافه نمود: در همین راستا، در ستاد راه و فضای سبز کارگروهی برای پیگیری و برخورد با افراد متخلف تشکیل شده است که  در وهله نخست باید بتوانیم مردم را متوجه اهمیت محیط زیست نماییم.

سیفی با اظهار امیدواری از آگاهی یافتن مردم نسبت به حساسیت و حفاظت از محیط زیست و درختان گفت: امید است روزی برسد که مردم خودشان تبدیل به نگاهبانان درختان و محیط زیست شوند اما از همه اینها گذشته هموطنان ما بدانند که در صورت خسارت رساندن به درختان و محیط زیست؛ مراجع قانونی بر اساس مواد قانونی با آنها برخورد خواهند کرد.
 
شایان ذکر است : اعضاء ستاد راه و فضای سبز شهرستان نظرآباد، بخشداران و شهرداران بخش مرکزی و تنکمان، مدیر جهاد کشاورزی، رییس اداره حفاظت محیط زیست، آبفای شهری و روستایی و راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و سازمان فضای سبز شهرداری می باشد.
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
فضای سبز قطع درختان نظرآباد منابع طبیعی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.