کد مطلب : 31795 / تاریخ ثبت : 1397/02/27-14:23
تمهیدات پلیس امنیت و اطلاعات در ماه ضیافت

بارعایت حفظ موازین شرعی در ماه رمضان ؛35 واحد صنفی ارائه دهنده خدمات غذایی به مسافرین گذری ونیازمندان در کرج

رییس پلیس امنیت و اطلاعات البرز گفت:۳۵ واحد صنفی در کرج و شهرستان های اقماری با توافق اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه جهت به مسافرانی که گذری استان البرز هستند با رعایت مسائل شرعی ۱۵ روز اول ماه و ۳۵ واحد دیگر نیز در ۱۵ روز پایانی ماه خدمات و سرویس دهی ارائه نماید
به گزارش خبرنگار خبر صنعت، ظهر امروز پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه مصادف با اولین روز از ماه مبارک رمضان سرهنگ محمدعلی صفایی  رییس پلیس امنیت و اطلاعات استان البرز در نشست خبری خود که در معاونت اجتماعی پلیس البرز برگزار شد ، در خصوص تمهیدات پیش روی پلیس امنیت در ایام ماه رمضان  اظهار کرد: حرمت این ماه برای  تمام شهروندان  روشن است و باید مراعات شود.

صفایی از تصمیمات اتخاذ شده در نشست های مختلف حوزه های ذیربط اجتماعی با اتاق اصناف در راستای تمهیدات این ایام خبر داد و گفت: طبق تصمیمات فوق مقرر گردید ۳۵ واحد صنفی در کرج و شهرستان های اقماری با توافق اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه جهت به مسافرانی که گذری استان البرز هستند با رعایت مسائل شرعی  ۱۵ روز اول ماه و ۳۵ واحد دیگر نیز در ۱۵ روز پایانی ماه خدمات  و سرویس دهی ارائه نماید.
رییس پلیس امنیت و اطلاعات استان البرزاز نحوه  انتخاب ۳۵ واحد  جهت ارئه سرویس دهی در ماه رمضان خبر داد و افزود: این واحدها در تمام موارد بهداشتی،عرضه مواد غذایی، برخورد با مشتریان مورد تایید واقع شدند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین به  اتحادیه های قنادان  و بستنی فروشی ها نیز ابلاغ گردید  یک ساعت قبل از اذان  مغرب و افطار می توانند به صورت بیرون بر فعالیت داشته باشند.

محور دیگر سخنان سرهنگ صفایی  به واحد های صنفی واقع در جاده چالوس  و ارائه سرویس دهی این واحدها  معطوف شد و تصریح کرد: به این این واحدها اجازه داده می شود بعد از حد ترخص، فعالیت خود را با تمام پوشش و ملاحظات شرعی و انسانی به لحاظ قانونی  ارائه خدمات و سرویس دهی غذایی داشته باشند.

 در خصوص فعالیت استخر ها، نیز اشاره ای داشت و یادآور شد :  با هماهنگی ها صورت گرفته  بیماران نیازمند به آب درمانی می توانند با ارائه مجوزهای پزشکی از استخرها استفاده نمایند. همچنین کودکان زیر سن تکلیف نیز می توانند از استخر استفاده نماین.د شایان ذکر این که، تمام بوفه ها در محل استخرها تعطیل می باشد..
سرهنگ صفایی واحدهای صنفی مواد غذایی وبوفه های مستقر در ترمینال ها و راه آهن را از حیث رعایت در ایام رمضان از قلم نیانداخته بود و گفت:  به واحدهای غذایی اجازه داده میشود با رعایت پوشش و حرمت نگه داشتن ماه رمضان به مسافران سرویس دهی نمایند.

 پلیس امنیت با ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی در ماه رمضان برخورد جدی خواهد کرد دیگر محور بیانات صفایی بود که در این راستا خاطرنشان نمود:  پلیس امنیت با جدیت و قدرت و توان با افراد ی که به لحاظ پوششی و رفتاری منافات با این ایام نداشته باشند و همچنین  در منظر عمومی  به روزه خواری  بپردازند  برخورد خواهد شد. ضمن این که، هماهنگی های لازم نیز  با مراجع قضایی  پیش از این صورت گرفته است.

بخش دیگر سخنان سرهنگ صفایی مختص به اصناف غیر مرتبط با واحدهای مخصوص ارائه و فروش مواد غذایی و شیرینی جات های ماه رمضان  بود که در این رابطه اذعان نمود:  تمهیدات لازم را برای مقابله با این اقدامات اندیشیده است و با واحد مربوطه برخورد جدی می شود. بطوری که اگر واحدی مشاهده شود عرضه ماد غذایی و شیرینی جاتی آن جنبه نذری نداشته باشد به مدت 20 روز پلمپ خواهد شد.

قابل ذکر این که، پوشش امنیتی و تمهیدات مورد نیاز ترافیکی در ایام شب های قدر آنهم در مسیر ترددی مساجد مهم ،مبارزه با سگ گردی از دیگر موارد مهم رییس پلیس امنیت و اطلاعات استان البرز بود.
 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
تمهیدات رمضان پلیس امنیت کرج صفایی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.