کد مطلب : 31794 / تاریخ ثبت : 1397/02/25-22:18
بزرگترین کارخانه کیسه خون در البرز

اقتصاد مهمترین ابزار دستیابی به اهداف جمهوری اسلامی است/ ارتقا تولید در سایه سار کیفیت

فرصت ها و استعدادهای ذاتی ابزاری جهت توسعه کشور به سمت خودکفایی است، دیگر موضوعی بود که وزیر بهداشت به آن پرداخت و تاکید کرد: ما باید بخوبی بتوانیم با بهره گیری از فرصت ها و نبوغ ذاتی در بخش اقتصادی، جایگاه و تمدن ایرانی و کشور جمهوری اسلامی ایران را تثبیت نماییم


به گزارش خبرنگار خبرصنعت،با حضورقاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم گچساران، محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ،رییس سازمان غذا و داروی کشور، مهمانان فرانسوی همکار در این  پروژه، استاندار البرز، دکتر پور متح الله مدیر عامل انتقال خون البرز، مدیر عامل منطقه ویژه و فرودگاه پیام بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در البرز، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

در حالی این کارخانه به بهره برداری رسید که، پشت تمام شعارهای هجمه ای علیه ایران در این سال های اخیر و پشت پرده تمام تحریم ها، به همت دلیرمردان متخصص و متعهد ایرانی هر روز شاهد شکوفایی دانش و تولید محصول ناشی از فناوری های نوین را در بازارهای جهانی به رقابت به تماشا نشستیم. چشم ها خیره شد به نخبگان ایرانی که هرروز صنعتی را نوآوری کردند و شد رقیب پروپا قرص بازارهای خارجی.

وزیر بهداشت در این آیین ضمن تشکر از شرکت ماکوفارما فرانسه که چهارمین مجموعه بزرگ را در منطقه غرب آسیا و ایران افتتاح می کنند اظهار کرد: امید این می رود که، محصولات آنها با کمیت بیشتر ، کیفیت بهترو با سرعت افزونتری روانه بازارهای منطقه گردد.

هاشمی افزود: از این که پیشقدم شدند قبل از این که به واسطه شعار سال و سیاست  دولت و مجلس مبنی بر " حمایت از تولید  داخلی" محروم بشوند، این محصول در داخل ایران تولید شود تبریک می گویم.

وی با مخاطب قرار دادن مدیر عامل انتقال خون البرز گفت: جای تشکر ویژه نیز از آقای دارم که علیرغم تمام  مشکلات و گرفتاری هایی که تولید در کشور موجود است، محصول را به ثمر برسانند.

اگر اقتصاد هدف نیست اما مهمترین ابزار برای  دستیابی  به اهداف است مطلبی بود که دکترهاشمی به آن پرداخت و تصریح کرد: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی همان اهداف والایی است که، معنی واقعی کلمه را در بسترتوسعه و رشد اقتصادی کشور در مسیر خودکفایی  فراهم می آورد.

 فرصت ها و استعدادهای ذاتی ابزاری جهت توسعه کشور به سمت خودکفایی است، دیگر موضوعی بود که وزیر بهداشت به آن پرداخت و تاکید کرد: ما باید بخوبی بتوانیم با بهره گیری از  فرصت ها و نبوغ  ذاتی  در بخش اقتصادی، جایگاه و تمدن ایرانی و کشور جمهوری اسلامی ایران را تثبیت نماییم.

وی افزود: هر چند  امروز ما با برخی کج سلیقه ای هایی مواجه هستیم اما، واقعیت این است که اگر هدف ما حمایت از کالا و تولید ایرانی  است نیاز است که ابزار آن را فراهم نماییم.

قاضی زاده هاشمی حمایت از کالای ایرانی نیازمند بازاراست، دیگر موضوع مورد بحث بود که در این رابطه بیان نمود: مصرف محصولات ایرانی در جهان و منطقه هنرمندی نیست قطعا اجازه نخواهد داد کالای ایرانی دارای کیفیت باشد و بنوعی ظلم به مردم ایران خواهد بود. باید فرصت هایی فراهم گردد تا تولید کنندگان ایرانی در عرصه بین المللی حضور و رقابت نمایند.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که،  در کنار رقابت ، کیفیت ارتقا می یابد.


دکتر پور فتح الله مدیر عامل انتقال خون البرز نیز اظهار کرد: کارخانه ای که افتتاح گردیده کارخانه انواع کیسه های خونگیری است . باید خاطرنشان کنم که،، تاکنون ما از این حیث وابسته به کشورهای دیگر بودیم .

مدیر عامل انتقال خون البرز در ادامه از ویژگی های کارخانه ماکوفارما سخن به میان آورد و گفت: این کارخانه طبیعتا یکی از معتبر ترین برندهای تولیدی دنیا میباشد.شاهد 50درصدی سرمایه گذاری خارجی هستیم. دیگر این که ظرفیت تولید بسیار بالایی نسبت به ظرفیت مورد نیاز کشور می باشد جرا که حداکثر نیاز کشور چیزی حدود 5/2میلیون ست کیسه می باشد که این کارخانه در یک شیفت کاری توانایی تولید 6میلیون ست کیسه را دارد و در سه شیفت کاری 18میلیون ست کیسه را تولید خواهد داشت.

این کارخانه روی بازار منطقه ای حساب باز کرده است، موضوع مورد بحث عالی ترین  مقام مسوول در انتقال خون البرز بود که تصریح نمود: بخش عمده محصولات توسط طرف خارجی صادر خواهد شد که این فرصت برای ما نیز فراهم می شود که، نه تنها در کشور وابسته به واردات نباشیم بلکه صادر کننده محصول هم باشیم.

پور فتح الله  با اشاره به این اصل که، تولید و برند مسیر دستیابی به دانش فنی است ، تاکید کرد: این موضوع باعث می شود که، به دانش بازاریابی دستیابی پیدا کنیم . دانش کیسه خون یکی از پیچیده ترین دانش ها محسوب می شود چراکه،  ساختارویژه  کیسه خون جهت تبادل اکسیژن و هوا و زنده ماندن سلول های خونی است.

وی خاطرنشان کرد: چهارمین سایت تولید شرکت ماکوفارما فرانسه در ایران است که، اولین سایت در فرانسه ، دومین در لهستان، سومین در تونس و چهارمین در ایران می باشد که تمام محصولات کیسه های خون ماکوفارما در دنیا از این چهارسایت تهیه  و عرضه خواهد شد.

دکتر شاهمرادی مدیر کل شرکت شهرک های صنعتی البرز نیز خاطرنشان کرد: مصرف کالای ایرانی علاوه بر این که، کمک به  درآمدزایی داخل کشور و حفظ اشتغال موجود را برای نیروی کار ایرانی خواهد داشت و از سویی اگر تولید داخل در داخل کشور مصرف شود زمینه اشتغال های نوین نیز فراهم خواهد شد.

شاهمرادی افزود: مهم ترین جنبه حمایت از تولید داخل بحث فرهنگی آن است که مردم تشویق به استفاده از تولیدات ایرانی و اهمیت مصرف کالا به منظور حفظ تولید و اشتغال خواهد بود.

شایان ذکر است: این کارخانه که در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بهره‌برداری رسید، با مشارکت کمپانی فرانسوی ماکوفارما و بخش خصوصی ایرانی با سرمایه 10 میلیون یورو معادل 50 میلیارد تومان آغاز به کار کرد.
این کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه توانایی تولید 10 میلیون کیسه خون در سال را دارد و در حدود 400 نفر از متخصصین ایرانی و 50 متخصص فرانسوی در این کارخانه مشغول به کار هستند. این کارخانه با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا کمپانی تولید کننده کیسه خون در جهان به شمار می‌رود.
 
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
وزیر بهداشت ماکوفارما کیسه خون البرز پیام فرانسوی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.