کد مطلب : 31789 / تاریخ ثبت : 1397/02/20-22:39
90درصد بازار دارویی در اختیار تولیدکنندگان داخل

سیاست وزارت بهداشت؛ هر دو ماه 2داروی تولید داخل وارد بازار می شود/ اهمیت محصولات دارویی باختر بیوشیمی در بازار بین الملل

وزیر بهداشت با بیان اینکه امروز در استان کرمانشاه محصولی ازائه می شود که در سطح بین المللی اهمیت دارد، گفت: با تولید این داروها که مشابه خارجی هستند، ۹۰ درصد بازار در اختیارمان خواهد بود


به گزارش خبرنگار خبرصنعت، حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت  در مراسم رونمایی از چند داروی ضد ایدز و هپاتیت در شرکت باختر بیوشمی کرمانشاه اظهار کرد: این شرکت حدود ۱۵۰ قلم دارو تولید و به بازار  عرضه می کند که  علاوه بر این که، موجب رفع نیاز کشور می شود، بلکه بخشی ازمحصولات در سطح بین المللی توزیع می شود.

داروی پیشگیری و درمان هپاتیتB، C و داروی ایدز سه داروی جدیدی بودند که قاضی زاده هاشمی به آنها اشاره داشت و تصریح کرد: از جمله داروهایی که امروز برای اولین بار به بهره برداری می رسد یک قلم برای پیشگیری هپاتیت b و یک قلم برای هپاتیت c و یک قلم برای پیشگیری از ایدز هست و ۲ قلم دیگر قبل از عید به بهره برداری رسیده که در مجموع امروز ۵ قلم داروی جدید رونمایی و به بهره برداری خواهد رسید که این داروها برای درمان و پیشگیری از ایدز بسیار موثر و در دنیا کم نظیر است.

وزیر بهداشت گفت: خوشحالیم که کمتر از یکسال از ورود این دارو به بازارهای بین المالی دوستان ما در استان کرمانشاه توانستند این دارو را تولید کنند و قیمت آن در ایران یک دهم داروهای خارجی است.

وی  بیان کرد: عمده تلاش این شرکت در جهت پیشگیری است و این دارو از نظر کیفیت می تواند بهترین باشد.

قاضی زاده  از قیمت بالای برخی از محصولات تولید داخل اشاره داشت و یادآور شد: شرکت های مختلفی در کشور موجود هستند که ، بمحض ورود محصول شان به بازار اتیکت قیمتی فروش آنها قیمتی فراتر از قیمت محصول خارجی می شود که این تفکر ، تفکر مناسبی نیست. جای خرسندی است که  این شرکت در استان کرمانشاه محصولاتی ارائه کردند که نگاهشان انسانی، علمی و بشر دوستانه است و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است.

محور دیگر وزیر بهداشت به تولید ماده اولیه تکیه بر توان تخصصی داخل بود که در این رابطه تاکید داشت و گفت: ۶۰ درصد بازار در بدو دولت یازدهم تولید داخل بود که این ۶۰ درصد اکنون به ۷۰ درصد ارتقا یافته است و این یعنی داریم به سمتی می رویم که در ماده اولیه و محصول نهایی متکی به داخل باشیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امروز در استان کرمانشاه محصولی ازائه می شود که در سطح بین المللی اهمیت دارد، گفت: با تولید این داروها که مشابه خارجی هستند، ۹۰ درصد بازار در اختیارمان خواهد بود.

وی افزود: شرکت باختر شیمی جزو شرکت هایی است که همیشه برای رضایت مردم کار می کند و در خصوص داروی هپاتیت باید بگویم قیمت آنرا ۲۰ برابر قیمت قبلی پایین آورده است و هیچ تفاوتی با مشابه قبلی ندارد و شاید بهتر هم باشد.

قاضی زاده هاشمی بیان  کرد: با این سیاست وزارت بهداشت در حال حاضر، تقریبا هرماه ۲ داروی جدید وارد بازار می شود و امیدواریم که میزان وابستگی از نظر ریالی به حداقل برسد.

 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
قاضی زاده رونمایی کرمانشاه هپاتیت ایدز بازار بین الملل
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.