کد مطلب : 31787 / تاریخ ثبت : 1397/02/13-18:30
نجفی در بازدید از شرکت قالبهای صنعتی ایران خودرو

حمایت از تولیدداخل تثبیت جایگاه صنعت ایران در بازار جهانی/ البرز خاستگاه برندهای ایرانی/ شرکت قالبهای صنعتی ایران خوردو برند ایرانی کمالشهر

استاندار البرز گفت:صنایع تولیدی نیازمند حمایت بیشتر و ویژه تری است، اضافه کرد: صنایع تولیدی ما نیازمند حمایت است و برای توسعه و رشد اقتصادی و داشتن اقتصادی پویا می بایست به این بخش توجه ویژه تری نمودو مشکلات این حوزه با درایت و حساسیت بیشتر باید واکاوی و رفع گردد. در طرح توسعه باید تمام مسوولین از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت ، شورای شهرو شهرداری کمک نمایند
به گزارش خبرنگار خبر صنعت، دکتر نجفی استاندار البرز  ظهر پنج شنبه( 13 اردیبهشت ماه) در حاشیه مراسم کلنگ زنی دهکده سلامت در منطقه گردشگری برغان و افتتاح پروژه های ورزشی در کمالشهر و همچنین بازدید از شرکت صنعتی قالب های صنعتی ایران خودرو واقع در کمالشهر  در خصوص برون برفت کمالشهر از چالش های پیش رو و اقدامات آتی از سوی مسئولین استان اظهار کرد: ضمن این که درجلسه  شورای اداری که در محل شورای هر کمالشهر برگزار گردید به موارد و مشکلات زیادی با توجه به وضعیت موجود در کمالشهر اشاره شد از جمله موارد می توان به : بحث مهاجرت و افزایش جمعیت در سال های اخیر شکل گرفته نیازمند حمایت همیشگی و فراگیری است . در حوزه ادارات و حضور ارباب رجوع و مشکلات خاص نظام اداری از دیگر موارد مطرح شده بود که می بایست به آن نظم داد تا مردم در راهروهای اداری معطل نشوند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: چیزی که ما در شورای اداری فوق مواردی را مطرح نمودیم این است که، باید شرایطی را فراهم نماییم که، حضوربخش خصوصی  بیشتر باشد که فرماندار، اعضای شورا  قول مساعدت و همکاری دادند که این موضوع  پیگیری شود.

افتتاح پروژ ه های فرهنگی ورزشی در کمالشهر محور دیگر سخنان استاندار البرز بود که به آن اشاره کرد و گفت: پروژه هایی از این دست واقعا مورد نیاز مناطق پرجمعیت است که به همت شهرداری و شورا شکل گرفت. کار زیبایی بود  و بدلیل این که این دو پروژه از اهمیت زیادی برخوردار بود لذا ما امروز شاهد افتتاح این دو پروژه بودیم و این خبر را نیز بشما بدهم که اداره ورزش جوانان را نیز موظف نمودیم تا تامین تجهیزات سالن های ورزشی را برعهده بگیرد.

نجفی در ادامه  به مشکلات فاضلاب شهری در کمالشهر پرداخت و افزود: در خلال جلسه به مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهری که یکی از مهم ترین مشکلات در این منطقه بحساب می آید پرداخته شد و امیدواریم با کمک دوستان در این حوزه اتفاقات خوبی رخ دهد.

کمبودها و مشکلات حوزه آموزش و  مدارس در کمالشهر وتخصیص اعتبار 800میلیاردتومانی به این بخش،  از دیگر مواردی بود که استاندار البرز به آن اذعان داشت و تصریح کرد: در همین جا از همین تریبون اعلام می دارم که این تخصیص صورت خواهد گرفت و از حوزه استانداری نیز مبالغ خوبی برای رفع مشکلات مدرسه ها در کمالشهر تخصیص خواهیم داد.

راه اندازی ایستگاه مترو دیگر موضوعی بود که نجفی به آن اشاره کرد و گفت:  ایستگاه مترو کمالشهر یکی از خواسته های بحق مردم کمالشهر است که ما به خواسته مردم احترام خواهیم گذاشت . چرا که این مطلب در شورای ترافیک  استان مطرح شده و جزو ویژه برنامه های ما بحساب می آید و این که، پیش از این که ما وارد عمل شویم متوجه شدیم که پروژه با مشکلاتی روبرو  و به صرف همین مشکلات پروژه متوقف شده بود که ، مجدد شروع به کار نموده اند. مسوولین امر در این حوزه  این قول را  داده اند که تا اواخر تابستان امسال به بهره برداری برسد. ما نیز از طریق وزارت راه و شهرسازی و هم سازمان برنامه و بودجه کشور این مهم را پیگیری می کنیم تا این پروژه تحقق یابد.

استاندار البرز محور دیگر بیانات خود را به یکی از برند های کمالشهر "شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو " معطوف داشت و  تاکید نمود: مجموعه شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو مجموعه ای است که می توان به عنوان برند کمالشهر از آن نام برد . جای خوشحالی است که در حوزه صادرات این قطعات،  رقم  قابل توجهی با ذکر این که  صنایع کشور با مشکل مواجه است  اعلام گردید . این نشاندهنده گذشتن از سد مشکلات وموفقیت صنعتگران ایرانی با برندهای ایرانی است. چرا که هم نیاز کشور تامین می شود و هم در حوزه صادرات در بازارهای جهانی قابل رقابت هستند.

وی با بیان این که، صنایع تولیدی نیازمند حمایت بیشتر و ویژه تری است، اضافه کرد: صنایع تولیدی ما نیازمند حمایت است و برای توسعه و رشد اقتصادی و داشتن اقتصادی  پویا می بایست به این بخش توجه ویژه تری نمودو مشکلات این حوزه با درایت و حساسیت بیشتر باید واکاوی و رفع گردد. در طرح توسعه باید تمام مسوولین از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت ، شورای شهرو شهرداری کمک نمایند.

نجفی در پایان بکار گیری نیروهای مجرب و متخصص را یادآور شد و گفت: توصیه می کنم تا جایی که امکان دارد از نیروهای متخصص بومی کمالشهر  استفاده شود. اما اگر جایی نیاز به افرادی با دانش خاص است در بخشی از جدول گزینشی خود از دیگر مناطق جذب نمایند.


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
ایران خودرو قالب صنعت نجفی البرز حمایت ملی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.