کد مطلب : 31756 / تاریخ ثبت : 1397/01/04-21:33
پاپی زاده مطرح کرد:

دزفول به شبکه ریلی کشور متصل می شود/ دزفول قطب پزشکی شمال خوزستان/ دغدغه احداث کارخانه ده هزار تنی چغندر قند دزفول به پایان رسید

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث و راه اندازی بیمارستان فوق، تنها بیمارستان تخصصی زنان و زایمان در استان خوزستان می تواند باشد لذا ، تکمیل و تجهیز این بیمارستان مهم هدیه ای ارزشمند به جامعه بانوان زحمتکش شهرستان دزفول می باشد
به گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز و خبر صنعت، عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با این خبرنگار، ضمن تبریک سال نو، افق چشم اندازتوسعه و ترمیم و تکمیل زیرساخت های  شهرستان دزفول را در50 سال آینده  یاد آور شد و اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات و تلاش های  بسیارخوبی در طی سال های اخیر در سند چشم انداز50 سال آینده  بخش زیرساخت های شهرستان دزفول صورت گرفته، که می توان این چشم انداز زیرساختی را  در حوزه هایی چون راه، بهداشت ، درمان و سلامت و همچنین  صنعت  می توان بوضوح ترسیم نمود.

پاپی زاده افزود: بسیاری از این پروژه ها به بهره برداری رسیده و تمام تلاش ها بر این است که در سال 97  بصورت خاص و ویژه پروژه های ماندگار در دزفول را  به هبره برداری برسانیم.

احداث و بهره برداری تنها بیمارستان تخصصی زنان و زایمان در شمال خوزستان
نماینده مردم دزفول باتاکید بر این نکته که،  حوزه  بهداشت و درمان و ارتقای جایگاه خدماتی این حوزه از جمله اولویت هایی است که باید در شهرستان دزفول به آن توجه ویژه داشت، گفت: دراین راستا یکی ازپروژه های مهم در حوزه بهداشت و ودرمان ، احداث و راه اندازی تنها بیمارستان تخصصی زنان و زایمان در شمال استان خوزستان می باشد.

 وی تصریح کرد: این پروژه یکی از پروژه های بسیار مهمی بود که با پیگیری های اکید و حمایت های دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان صورت گرفت که نزدیک به 95% ساختمان این بیمارستان به مرحله ساخت رسیده و با دریافت اعتبارات از سوی وزیر بهداشت بزودی ساختمان بیمارستان تکمیل و پس از تعطیلات نوروزی تجهیز خواهد شد ونهایتا تا خرداد سال جاری بیمارستان آماده خدمت رسانی و پذیرش بیماران می باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: به جد باید گفت،احداث و راه اندازی  بیمارستان فوق،  تنها  بیمارستان تخصصی زنان و زایمان در استان خوزستان می تواند باشد لذا ، تکمیل و تجهیز این بیمارستان مهم هدیه ای ارزشمند به جامعه بانوان زحمتکش شهرستان دزفول می باشد.

احداث بیمارستان تامین اجتماعی یکی دیگر از پروژه هایی بودکه نماینده دزفول  به آن پرداخت و گفت: این نوید را می دهم که، تا پایان سال 97 بیمارستان تامین اجتماعی به بهره برداری رسیده و به  افراد تحت پوشش تامین اجتماعی  تمامی امور اعم از بستری، دارو ، درمان، انتقال بیمار به مراکز بیمارستانی تهران وعمل بصورت رایگان  ارائه خدمات  خواهد داد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به ازای هر تخت بیمارستانی بین سه تا چهار نفر می توانیم شغل دائم  در سه شیفت کاری ایجاد نماییم. بعبارتی حدود 1000نفر مشغول به کارآنهم به مدت 30 سال شغل پایدار خواهند شد.

احداث بزرگترین بیمارستان 400تختخوابی شمال خوزستان
پاپی زاده در ادامه از دو بیمارستان دیگر در دست احداث خبر داد و تاکید کرد: بزرگترین بیمارستان 400 تختخوابی یازهراشمال خوزستان  که با مشارکت دولت و بنیاد  امور خیریه می باشد که، در بحث اعتباری و تخصیص هزینه سهم مشارکت دولت 50 درصد وسهم  ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد مستضعفان هر کدام 25درصد می باشد که تا یک سال و نیم آینده فاز اول این بیمارستان به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: ساخت بیمارستان 400 تختخوابی یازهرا دزفول به عنوان بزرگترین و مدرن ترن بیمارستان شمال خوزستان خدمتی بزرگ وتحولی عظیم در حوزه بهداشت و درمان در شمال خوزستان را رقم می زند.

بیمارستان حکمت دیگر بیمارستان در دستور کار اجرایی نماینده مردم دزفول بود که در این رابطه اذعان نمود: تمام مجوزهای ساخت این بیمارستان  صادر گردیده و احتمال این می رود تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.

پاپی زاده  همچنین ازاحداث پنجمین بیمارستان در شمال استان خوزستان نیز خبر دادو اظهار کرد:بیمارستان قلب و عروق  دزفول که  دومین بیمارستان تخصصی شهرستان دزفول پس از بیمارستان تخصصی زنان و زایمان می باشد بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده مردم دزفول محور دیگر سخنان خود را به حوزه راه و جاده ای  معطوف نمود و تصریح کرد: طبق برآوردهای چند ساله اخیر شهرستان دزفول رتبه  خوبی را در استان به لحاظ ارتقا و ترمیم  جاده ای از میان 27 شهرستان  نتوانسته کسب نماییم و می شود گفت جزو شهرستان های پایین جدول قرار گرفته بود. لذا با پیگیری های مکرر مسوولین و مردم توانستیم مجوزاحداث دو بزرگراه مهم را در درون  شهرستان دریافت نماییم.

وی از احداث دو بزرگراه در شهرستان دزفول خبر داد و افزود: یکی از این دو بزرگراه، بزرگراه  مربوط  به چهار راه آوج که تا پایان مرداد  سالجاری قطعا به بهره برداری خواهد رسید. دیگری بزرگراه چهار راه آوج به میانرود می باشد که کارهای مقدماتی و اجرایی آن را  پس از پایان تعطیلات آغاز خواهیم نمود .

 جاده مهم و استراتژی  پاشنه زاگرس دیگر موضوع مورد بحث پاپی زاده بود که به آن اشاره داشت و گفت: این جاده به لحاظ شریان ارتباطی میان دزفول به اصفهان از جاده های مهم و استراتژی محسوب می شود. چرا که مبدا  این جاده  از دزفول  آغازو پس از اتصال آن به  سردشت، لالی ،  اندیکا به حوزه چهار محال بختیاری رسیده ودر نهایت به اصفهان  ختم می گردد.

وی افزود: فاز اول این جاده از سردشت تا روستای المهدی  به بهره برداری رسیده  و فاز دوم آن به احتمال زیاد تا پایان شهریور ماه به بهره برداری برسد.
 
دغدغه احداث کارخانه ده هزار تنی چغندر قند دزفول به پایان رسید

دغدغه احداث احداث کارخانه چغندر قند به پایان رسید ، مطلبی بود که پاپی زاده به آن پرداخت و گفت: شاید به جرات بتوان گفت احداث این کارخانه یکی از دغادغه هایی بود که ذهن  را به خود مشغول نموده بود . اما هم اکنون احداث این کارخانه نوید بخش کشاورزان وفعالان حوزه صنعت می باشد.

پاپی زاده در ادامه ازکلنگ زنی کارخانه  جدید ده هزارتنی چغندرقند شهرستان دزفول خبر داد و افزود:در مسیر احداث این کارخانه کارهای بسیار خوب و اساسی انجام شده است.هر چند راه اندازی چنین کارخانه ای بسیار مشکل و سخت می باشد،  اما جای بسی خوشوقتی است که تمام مجوزها  دریافت گردیده که با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام پس از تعطیلات  نوروزطی مراسمی  شاهد کلنگ زنی این کارخانه  خواهیم بود.

وی اضافه نمود:  این کارخانه بزرگترین کارخانه چغندرقند جنوب غرب ایران خواهد بود، که علاوه بر رفع مشکلات کشاورزان اشتغالزایی نیز بوجود خواهد آمد.

راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد ، دیگر محور سخنان پاپی زاده بود که در این راستا خاطرنشان کرد: فاز دوم کارخانه فولاد با دو برابر ظرفیت  اشتغالزایی و تولید محصول  نسبت به فاز اول تا پایان بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

پاپی زاده با انتشار این خبر که، دزفول به شبکه سراسری ریلی متصل خواهد شد ، گفت: فاز اول و دوم این پروژه  که شامل میخکوبی و تعیین مسیر است تحقق یافته و امید این می رود در سالجاری در حوزه ریلی بتوانیم  تهران را به دزفول متصل نموده  و از سویی بتوانیم  در درون استان قطار سریع السیر 60 کیلومتر در ساعت حمل مسافر را نیز راه اندازی نماییم .

وی در پایان یادآور شد: سال 97 سال به نتیجه رسیدن تمام تلاش ها و زحماتی است که، مردم و مسوولین داشتند. لذا امید این می رود مرادم شریف شهرستان دزفول از پروژه هایی که ذکر شد نهایت استفاده و بهرمندی را ببرند  ویک طیب خاطر برای مردم عزیز ایجاد شده باشد.
 
 
 
 
 
مسیحا( محبوبه) اقتداریان
.چاپ مطلب
دغدغه کارخانه چغدزفولندر قند مجلس بیمارستان زنان زایمان
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالبمطالب مرتبط

انتشار مطالب با ذكر منبع ( خبر صنعت ) بلامانع است.